Speed Queen Huebsch 70210901P TU20581 70081501 Dryer Relay 24V/50-60HZ [Used]
Sale Sold out
Shipping calculated at checkout.
14 in stock
Compatible Brand: Speed Queen
Installation: Built-In/Integrated
Power Source: Electric
Color: Multicolor
Compatible Model: 70210901P
MPN: 70210901
Set Includes: Relay
Suitable For: Dryer
Brand: Speed Queen
Type: Relay
Capacity: 30Lb
May have some signs of color fading or marks or dents due to use
Genuine Huebsch Part #:70210901P
Replaces the following Part #: 70081501, 70210901, TU20581, 70210901P
Laundry Machine Type: Commercial
Huebsch OEM Description: Replacement RELAY 24V 50/60HZ 3PST-NO PKG
30/15AMP 300/600VAC
1HP/2HP 120/240VAC
25A 300V ~ AC1
25A 28VDC - DC1